LOCAL ORGANIC VEGE2021-12-29T20:34:51+00:00

LOCAL

Zawsze gdy jest to możliwe wybieramy lokalnych dostawców. Dlaczego jest to tak ważne?

Wybierając polskich przedsiębiorców wspieramy gospodarkę naszego kraju. Nawiązując współpracę poznajemy dostawców osobiście, dzięki czemu budujemy wzajemny szacunek i zaufanie. Polskie produkty cechuje wysoka jakość, co może potwierdzić wyjątkowy smak naszych wyrobów.

Zastosowanie lokalnych surowców może mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie. Dobrym przykładem jest naturalny miód, pochodzący z polskich pasiek, który zawiera przeciwciała charakterystyczne dla naszej szerokości geograficznej. Dzięki czemu wspomaga nas w walce z bakteriami i wirusami typowymi dla naszego klimatu.

Dzięki skróceniu odległości oraz czasu transportu, minimalizujemy zużycie energii i paliwa. W ten sposób ograniczamy zanieczyszczenie naszej planety.

NASZ CERTYFIKAT

ORGANIC

…czyli EKO! Aby nasze produkty mogły zostać uznane za ekologiczne, muszą spełniać szereg ściśle określonych wymogów. W Unii Europejskiej takie produkty są oznaczone symbolem „euroliść”. Zgodność z wymaganiami określonymi prawem jest kontrolowana kilka razy w roku. U nas również! Dlatego możesz mieć pewność, że nasze produkty są bezpieczne i naprawdę organiczne.

Jaką przewagę nad produktami konwencjonalnymi mają produkty ekologiczne?

Produkcja ekologiczna to wyraz szacunku dla bioróżnorodności i czystości środowiska. W uprawach ekologicznych zabronione jest używanie sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. Niedozwolone są także modyfikacje genetyczne. W hodowli zwierząt szczególną uwagę zwraca się na dobrostan i sposób ich żywienia. Produkty uboczne hodowli wracają do natury w postaci organicznych nawozów.

Efektem rolnictwa ekologicznego są bezpieczne surowce wysokiej jakości o maksymalnej wartości odżywczej. A my tylko z takich surowców jesteśmy w stanie stworzyć ciastka i granolę o niepowtarzalnym zapachu i smaku. Bez dodatku konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Czysta natura!

Co jeszcze w naszych ciastkach jest EKO? Pakujemy nasze pyszności w biodegradowalne opakowania, bo kochamy naszą planetę 🙂

VEGE

Wegetariańskie znaczy także zrównoważone. Do wyprodukowania jednej kalorii pokarmu, produkcja roślinna zużywa w przybliżeniu 10x mniej zasobów niż produkcja zwierzęca. Ponadto ogranicza zanieczyszczenie środowiska, dzięki zmniejszeniu emisji metanu (ważny czynnik powodujący zmianę klimatu). Zwiększająca sie liczba badań wskazuje zależność pomiędzy dużym spożyciem mięsa wysoko przetworzonego, a ryzykiem zachorowania na raka. W oparciu o tę wiedzę możemy wysnuć wniosek wskazujący, iż ograniczenie spożycia produktów zwierzęcych ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Wybieranie produktów VEGE to samo dobro! Dla planety, zwierząt oraz naszych klientów.

EKO SUROWCE: