HISTORIA FIRMY2019-02-10T17:51:03+00:00

HISTORIA FIRMY

Dlaczego akurat Polska?

Wyjątkowa tradycja rolnicza i doskonałe produkty. Polska to ekscytujące miejsce, odkąd wprowadzono model gospodarki wolnorynkowej. Członkostwo w Unii Europejskiej i stanie się krajem rozwiniętym sprawiło, że Polska jest bardzo atrakcyjnym miejscem do inwestowania.

Dlaczego lokalnie, ekologicznie i wege?

Mamy tylko jedną planetę Ziemię i niestety doprowadzamy ją do ruiny. Używając surowców ekologicznych ograniczamy zawartość agrochemii w naszych produktach. Dlatego produkcja ekologiczna jest korzystna dla zdrowia człowieka i środowiska naturalnego. Nie chcę, aby do mojego organizmu trafiały pozostałości pestycydów i nie sądzę, żeby nasi klienci chcieli tego samego dla siebie.

Używając lokalnych składników nie tylko wykorzystujemy doskonałe polskie surowce, ale także ograniczamy zanieczyszczenie środowiska spalinami (gazami cieplarnianymi i produktami spalania paliw) przez skrócenie transport żywności.

WEGE surowce to same korzyści. Korzyść dla środowiska, ponieważ hodowla zwierząt pochłania ok. 10 razy więcej zasobów do wyprodukowania jednej kalorii pokarmu, niż uprawa roślin przy tym samym zużyciu energii. Korzyść dla zwierząt – co jest oczywiste… I korzyść dla nas, ponieważ nadmierna konsumpcja produktów pochodzenia zwierzęcego jest niekorzystna dla naszego zdrowia, zwłaszcza przetworów mięsnych jak kiełbasa i mięsa w puszkach. Gorąco zachęcam do zmniejszenia spożycia mięsa i nabiału. Zauważysz, że poczujesz się lżejszy, mniej spuchnięty i będziesz mieć więcej energii.

Dlaczego wybrałeś taki styl życia (zdrowa żywność, podróże, sport)?

Wszyscy mamy tylko jedno ciało, więc ważne jest, aby o nie dbać. Wiedza konwencjonalna sugeruje nam, że w średnim wieku musimy być już zmęczeni i wyniszczeni. Zdrowe żywienie i aktywny tryb życia daje mi mnóstwo energii, której potrzebuję jako pięćdziesięcio-kilku latek, żeby tworzyć nasze wyjątkowe ciastka. Są one pełne najlepszych składników jak płatki owsiane, mąka pełnoziarnista, orzechy, ziarna, suszone owoce i polski miód. Smacznego!